% Promocja na masaż na 4 ręce Sprawdź

Z tego artykułu dowiesz się jakie są różnice pomiędzy masażem klasycznym a tantrycznym.

Masaż klasyczny

Polega on na fizycznym masażu ciała lub jego części, bez wpływu na energię znajdującą się wewnątrz. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę, powinien doprowadzić nas do relaksu oraz odprężenia. Nie zawsze jednak tak jest, ze względu na to, iż osoba, która wykonuje masaż, jest obecna tylko fizycznie. Wykonując daną czynność, powinna jednak skupić się na tym co robi, aby osoba masowana, odczuła przyjemny dotyk, zrelaksowała się oraz wyciszyła.

Masaż tantryczny

Masaż tantryczny to wykorzystanie energii, która jest w naszym ciele, za pomocą masażu. Energia seksualna powinna mieć swój naturalny obieg, dzięki czemu organizm oczyszcza się z wszystkiego, co nie jest mu potrzebne. Masaż tantryczny początkowo wykonywany jest z pomocą dotyku – jeżeli osoba nie ma wystarczająco odblokowanej energii. Po jakimś czasie natomiast, zabieg może być wykonywany już bezdotykowo, ponieważ siła znajdująca się w środku, zostanie na tyle odblokowana by zacząć działać nawet w taki sposób.

Różnice pomiędzy masażem klasycznym, a tantrycznym

Masaż klasyczny polega na rozluźnieniu ciała, natomiast tantryczny na uwolnieniu energii, którą posiadamy w sobie – to zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma zabiegami. Pomimo tego, iż masaż tantryczny, bardzo często mylony jest z erotycznym, nie ma z nim nic wspólnego. Chcąc uwolnić energię, która krąży po ciele, polecamy masaż tantryczny, który oczyści kanały energetyczne.